SVOBODNÁ KNIHOVNA 🏴

Local cover image
Local cover image

Zahrádkové osady: stíny minulosti nebo záblesky budoucnosti? / Petr Gibas ... [et al.]

Contributor(s): Material type: TextTextLanguage: Czech Summary language: English Publication details: Praha : Egmont : Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze, katedra sociální a kulturní ekologie, 2013Edition: 1. vydDescription: 147 s. : il. ; 23 cmISBN:
  • 9788087398302
Subject(s): Genre/Form: Summary: Jádro knihy tvoří čtyři případové studie vybraných zahrádkových osad v Praze, v nichž se dozvídáme, co pro lidi v současnosti znamená zahrádkařit, jaká je situace vybraných lokalit a nakolik zahrádkaření představuje udržitelnou sociální praktiku z hlediska sociálního, environmentálního a ekonomického. Kniha obsahuje teoretický úvod, reflexi metod a výzkumu v terénu, historický exkurz k zahrádkářským osadám, čtyři studie vybraných lokalit a závěr. Nakladatelská anotace. Kráceno.Summary: Na základě terénního výzkumu autoři práce nabízejí vhled do světa zahrádkových osad a mapují vývoj zahrádkaření v Čechách i Evropě.
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
Star ratings
    Average rating: 0.0 (0 votes)
Holdings
Item type Current library Call number Status Date due Barcode
Město (Klinika) Radikální knihovna MST-001 (Browse shelf(Opens below)) Available MST-001
Město (Klinika) Radikální knihovna MST-001-a (Browse shelf(Opens below)) Available MST-001-a

Obsahuje bibliografii, bibliografické odkazy a rejstřík

Jádro knihy tvoří čtyři případové studie vybraných zahrádkových osad v Praze, v nichž se dozvídáme, co pro lidi v současnosti znamená zahrádkařit, jaká je situace vybraných lokalit a nakolik zahrádkaření představuje udržitelnou sociální praktiku z hlediska sociálního, environmentálního a ekonomického. Kniha obsahuje teoretický úvod, reflexi metod a výzkumu v terénu, historický exkurz k zahrádkářským osadám, čtyři studie vybraných lokalit a závěr. Nakladatelská anotace. Kráceno.

Na základě terénního výzkumu autoři práce nabízejí vhled do světa zahrádkových osad a mapují vývoj zahrádkaření v Čechách i Evropě.

Anglické resumé

Click on an image to view it in the image viewer

Local cover image

Powered by Koha